Lisan :  Türkçe     English
 

Yönetici Koçluğu

Bir Yönetici Koçu, danışanının kendi söylediklerini duymasını sağlayan bir  yankı  mekanizması, yaptıklarını görmesini sağlayan bir ayna gibi davranır, düşünmeye zorlar, yaratıcılığını harekete geçirir, farklı durumlarla mücadele edebilmesi için teknikler, araçlar  ve güven sağlar, cesaretlendirir.  Bir koç danışanına kayıtsız şartsız olumlu yaklaşır. Danışanın gündeminden başka gündemi yoktur ve daima onun tarafındadır. İlk önce kişisel uyumun sağlandığından, “kimya”nın tuttuğundan emin olunarak- ki bu son derece önemlidir- güvene dayalı bir iş ortaklığı oluşturulur.

Koçluk deneyimi sonucunda, danışanlar kendi potansiyellerini artırırlar ve işlerinde  verimli bir şekilde uygularlar. Yeni kazandıkları becerileri uyguladıkça bu alanda giderek daha iyi olurlar.  Tecrübeler , danışanların  zamanla zor işlerin üstesinden daha güvenli ve becerikli bir şekilde gelebildiklerini, kendileri ve kurumları için çok daha iyi sonuçlara ulaşabildiklerini göstermektedir.

Ve son olarak koçluk, danışanın kendi kapasitesine yapılan bir yatırım olduğu için  bu yatırım zaman geçtikçe tekrar tekrar  geri dönüşüm sağlar.

mentor
 
mentor