Lisan :  Türkçe     English
 

Biz Kimiz

NAZLI ÖZEK

" Yönetici koçluğu bireylerin yüksek performans ve verim ile çalışmalarına destek olarak kendileri için en tatminkar hayatı yaşamalarını mümkün kılar "

Nazlı Özek, üst düzey yöneticilik, danışmanlık ve yönetici koçluğu şapkalarını birleştirerek verdiği koçluk hizmetinde performans, değişim yönetimi ve stratejik yönetim konularına odaklanır.Deneyim

Nazlı Özek strateji uygulaması, değişim yönetimi eve yüksek performans konularında uzman, yönetici koçu ve liderlik gelişim danışmanıdır.

Kurumsal başarıya ulaşmada, şirketin farklı fonksiyonlarının bir sistem olarak en verimli şekilde yönetilmesi konusunda uzmandır. Aile şirketleri olan Mat Grup Şirketler topluluğunda 11 sene aktif Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Kariyerine, İthalat departmanında malın siparişinden, depoya girme aşamasına kadar olan süreçte görev yaparak başlamıştır. Kendi markaları olan Alfa Matbaacılık filminin üretiminde, yurdışına pazarlanmasında, tüm ihracat işlemlerinin organizasyonunda ve takibinde aktif rol oynamış; markanın birçok yurtdışı tanıtım faaliyetlerini yönetmiştir.

2004-2010 arası şirketlerin CFO’su olarak görev yapmıştır. Kariyeri boyunca dünyanın önde gelen firmaları olan Kodak, Agfa, Dupont ve HP gibi markaların Türk Pazarına tanıtılması ve dağıtılmasına öncülük etmiştir. Kurum kültürürünün bu dünya markalarıyla yön birliği içinde olmasını sağlamıştır. Aile şirketinin Kurumsallaşma sürecinde, projeleri yönetmiş ve mentorluk yapmıştır.

2010 senesinde ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiş, aslı Kanada’da olan Adler International Learning School’da koçluk eğitimi almış ve sertifikasyon sürecini tamamlamıştır.

2011 senesinde Vector Consultants yönetici ortağı olarak strateji uygulaması, kurumsal ve operasyonel verimlilik, değişim yönetimi, liderlik ve yönetici gelişim programları konularında kurumlara danışmanlık ve koçluk hizmeti vermiştir.

2014 yılı itibariyle Praesta koçu olarak koçluk ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

 

Eğitim

Executive Masters Coaching and Consulting for Change INSEAD 2014

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı ve Practicum, Adler International Learning 2009

Uluslararası Ticaret Sertifika Programı, Istanbul Universitesi 2003

BA Honors Siyasi Bilimler ve Ekonomi-University of Essex, İngiltere, 2000
 

Diğer Sorumluluklar

Şu anda Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi ve Avrupa Yönderlik ve Koçluk Konseyi (EMCC) yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve derneğin Aile Şirketleri Çalışma Grubu üyesidir. Çağdaş Yaşam Derneği ile ICF Türkiye’nin ortak çalışması dâhilinde burslu öğrencilere gönüllü koçluk hizmeti vermektedir.

T: +90 212 368 80 32-33  
E: nazli.ozek@praesta.com

 


Hande Yaşargil Lloyd Denton  
Oya Görgülü
Caroline Fattal Fakhoury  
Begüm Dilmen Len Andrieux  
Nazlı Özek Ebru Çapa   
Dr. A Kemal Tuğcu Mine Görgün  
Serdar Sözeri Elif Şansal  
Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu Gülruh Turhan  
   

 

 
 
mentor