Lisan :  Türkçe     English
 

Biz Kimiz

EBRU ÇAPA

"Dün zekiydim, o yüzden dünyayı değiştirmek istedim. Bugün akıllıyım o yüzden kendimi değiştirmek istiyorum" Rumi

Koçlar bireylerin gerek kişisel gerekse profesyonel hayatlarında gerçek potansiyellerine ulaşmalarında önemli bir rol oynarlar. Rumi’nin dediği gibi gerçek potansiyelimize ancak içimize bakma cesaretini gösterdiğimizde ulaşabiliriz

Deneyim

Ebru’nun uluslararası dünya devi markalarda ve hızlı büyüyen organizasyonlarda 20 yılı aşkın yöneticilik tecrübesi bulunmaktadır. Gerek ülke gerek bölgesel düzeyde pazarlama, satış, iş geliştirme ve genel yönetim tecrübesine sahiptir. Yüksek rekabetçi iş kollarında ve çok uluslu pazarlarda start-up organizasyonların kurulmasında, takım oluşturulması ve yönetiminde ve stratejik işbirlikleri yaratılmasında tecrübe kazanmıştır. Özellikle FMCG, IT ve internet sektörlerinde yüksek cirolu ve yenilikçi iş modellerinin oluşturulmasında aktif rol almıştır.

Ebru kariyerine Procter&Gamble’da ürün müdürü olarak başlamıştır. 1993 yılında Digital Equiment Corporation Türkiye ofisinde Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak başlamış, daha sonra 1997 yılında Microsoft Türkiye’ye Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak katılmıştır. Microsoft’ta ürün yönetimi, iletişim, PR, etkinlik ve tüm pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olmuştur. 2004 yılında MSN Türkiye Ülke Müdürü görevine gelmiş, burada internet servislerinin lansmanı, kullanımı ve dijital reklam iş kolunun oluşturulmasına liderlik etmiştir. 2005-2008 yılları arasında Ortadoğu & Afrika Bölge Direktörü olarak internet servislerinin bölgedeki lansmanı, konumlanması ve dijital reklam gelirlerinden sorumlu olmuştur. 2008-2011 yılları arasında Microsoft Türkiye’deki tüm tüketici ürün ve servislerinden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Monster.com’a gelişmekte olan pazarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmış ve Monster’ın yenilikçi, entegre HR çözümlerinin konumlanmasına liderlik etmiştir.

Ebru Fulbright bursu ile ABD’de United World College’dan International Baccalaureate derecesi ile daha sonra ABD’de University of Bridgeport’tan uluslararası işletme ve ekonomi dallarında çift branş ile mezun olmuştur. ABD ve Türkiye’de yaşamış ve kariyeri sebebi ile çok sık seyahat etmiş ve farklı kültürler ile çalışma fırsatını yakalamıştır. Ebru Türkçe ve İngilizce koçluk yapmaktadır.

Koçluk Deneyimi

Ebru çalışmış olduğu tüm kurumlarda sayısız kez mentorluk ve koçluk yapmış ve özellikle yüksek-potansiyel liderler, kadın yöneticiler ve yeni kurulan ekiplerle çalışma fırsatı yakalamıştır. CTI CO-Active koçluk eğitimini tamamlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi ve ACC (Associate Certified Coach) olan Ebru, koçların, bireylerin performans ve mutluluğunu nasıl etkileyebileceğini hem koç olarak hem de koçluk almış bir yönetici olarak ilk elden deneyimlemiştir.


Eğitim

University of Bridgeport, CT USA
Summa Cum Laude
International Business & Economics

Armand Hammer United World College
International Baccalaureate Degree
Liberal Arts (Fulbright scholar)

IMD - Strategic leadership for women program

Harvard Business School - High-potential leaders program

Kellogg Graduate School - Communications strategy executive program

CTI - Co-Active Coach training program

ICF ACC- Associate Certified Coach

EdX-HarvardX-Unlocking the immunity to change

EdX-UWashingtonX-Becoming a resilient person

EdX-UBerkeley-Science of Happiness
 

Diğer Sorumluluklar

Ebru, İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programında dijital pazarlama alanında ders vermekte ve dijital teknolojiler, business 2.0, sosyal medya, iletişim, pazarlama, liderlik, işveren markası ve yetenek yönetimi konularında aktif bir şekilde danışmanlık ve profesyonel gelişim hizmetleri vermektedir.

T: +90 212 368 80 32 
E: ebru.capa@praesta.com

 


Hande Yaşargil Lloyd Denton  
Oya Görgülü
Caroline Fattal Fakhoury  
Begüm Dilmen Len Andrieux  
Nazlı Özek Ebru Çapa   
Dr. A Kemal Tuğcu Mine Görgün  
Serdar Sözeri Elif Şansal  
Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu Gülruh Turhan  
   
 
 
mentor