Lisan :  Türkçe     English
 

Biz Kimiz

BEGÜM DİLMEN

“Koçluk hayata ve olaylara farklı bakış açıları geliştirmemize, daha bilinçli seçimler yapmamıza, hem aksiyonlarımıza (yaptıklarımıza) hem de duygularımıza yönelerek, kendimizi, atacağımız adımlara adamamız konusunda bizi motive eder. Hayatımızı dolu dolu yaşayarak, içimize dönerek, kendimizi geliştirmemize ve güzel farklılıklar ve farkındalıklar yaratmamıza olanak sağlar"…

Begüm Dilmen, global şirketlerde edindiği üst yönetim deneyimini, bireysel farkındalıklar ve koçluk çalışmalarıyla bütünleştirerek, sürdürülebilir değişim ve gelişim kültürüne odaklı, kaosu yönetebilen ve kaostan düzen yaratabilen, daha mutlu ve daha verimli çalışan profilini desteklemeyi hedeflemektedir.Deneyim


Begüm Dilmen, insan kaynakları, idari fonksiyonların yönetimi, kurumsal iletişim alanlarında operasyonel ve yönetim/yürütme kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Şirket birleşmeleri/ayrılmaları alanlarında pek çok kez yeni yapıların kurulması, stratejilerin oluşturulmasından sorumlu olarak görev almıştır. Şirket performansının arttırılmasında, insan kaynakları yönetiminin, üst yönetim bakış açısıyla bütünleştirici ve lokomotif rolü üstlenmesinin ender örneklerinden birini oluşturmuştur.

Yaşar Holding, Turyağ, Türk Henkel ve Cognis şirketlerinde uzun yıllar insan kaynakları ve kurumsal iletişim alanlarında çalışmış; Turyağ'da personel yönetiminden, insan kaynaklarına geçişte ve departmanın kurulmasında etkin rol almış, HAY görev değerlendirme sistemi de dahil olmak üzere pek çok yeniliği şirkete uyarlamış ve ardından Henkel ve sonrasında Cognis'te insan kaynakları bölümünün yönetimine getirilmiştir. Cognis'in Avrupa Kurumsal İletişim Yöneticiliğinde bulunmuş ve bazı global projelerini yönetimiştir. Bu şirketlerde, değişimin önünde giderek, değişimle yoğrularak, kaostan düzen yaratma konusunda eşsiz deneyimler elde etmiştir. Turyağ, Türk Henkel birleşmesini ve daha sonrasında Türk Henkel, Cognis Kimya ayrımı sürecini yaşamıştır. Cognis Kimya'dan, Pulcra Kimya'nın ayrılması projesini Türkiye'de her iki şirket için yönetmiş ve ardından Cognis Kimya'nın ülke yöneticiliğine, yönetim ve yürütme kurulu başkanlığına getirilmiştir. Cognis Kimya'nın global olarak BASF'e satılmasının ardından ortak olduğu DilmenDarip yönetim danışmanlığı şirketini kurmuştur.

 

 

Diğer Sorumluluklar

Yeditepe Üniversitesi İngilizce MBA programında Performans Yönetimi konusunda eğitmenlik yaparak, gençlere birikimlerini aktarmaktadır. Genç Li.G Vakfında rol model olarak, iş arayan ya da iş değiştiren gençlere, bu zorlu süreçte destek olmaktadır. Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesidir.

 

Eğitim
B.A, İşletme Ekonomisi, Ege Üniversitesi

M.Sc. Halkla İlişkiler, Kogod Business
School The American University

CTI Co-Active Coaching, Elemental-v
 

T: +90 212 368 80 32   
M: +90 532 421 98 88
E: begum.dilmen@praesta.com   

     

 


Hande Yaşargil Lloyd Denton  
Oya Görgülü
Caroline Fattal Fakhoury  
Begüm Dilmen Len Andrieux  
Nazlı Özek Ebru Çapa   
Dr. A Kemal Tuğcu Mine Görgün  
Serdar Sözeri Elif Şansal  
Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu Gülruh Turhan  
   
 
 
mentor